Kına Gecesi

kına gecesi

Gelinin evine ve bekarlığa veda edişinin geleneksel bir kutlama şekli olan “kına gecesi” bu yazımızın konusu. Unutulmaz bir kına gecesi için yapılacaklar listesini sizin için hazırladık.

Adsız

Mekan:

Davetli sayısı ve mevsime göre açık havada,kapattığınız bir mekanda,evde hatta uygun atmosferi yarattıktan sonra evinizin bahçesinde bile kına eğlencenizi organize etmeniz mümkün! Size özel tasarlanacak amerikan servislerle gecenizi benzersiz kılın 

http://designcholic.com/?wpsc-product=cilgin-party-seti

.

Ne zaman?:  Düğünden birkaç gün öncesi kına gecesi için en ideal zaman. Böylece hem kına hazırlıklarıyla düğün hazırlıklarını ardarda sıkıştırmayacak hem de düğün öncesi stres atacaksınız.

DSC_0069f

Davetliler:  

Kına tarihinizi belirledikten sonra davetlilerinize haber verip kendilerinden geri dönüş beklediğinizi söylemeyi ihmal etmeyin. Yakın arkadaşlarınıza düğününüzde takmaları için nedime bilekliklerini hediye edin

 http://designcholic.com/?wpsc-product=edali-isveli-nedime-bileklikleri

 

Elbise ve Kına: Kına gecesinin büyüklüğüne ve gelecek davetli sayısına,  ekonomik durumunuza bağlı olarak yapılacak hazırlıklar da değişkenlik gösteriyor. Ancak geleneğe göre kırmızı bir elbise ya da kaftan giymeniz ve sembolik olarak kına yakmanız/dağıtmanız gecenin olmazsa olmazı. Zevkinize ve giysinize göre bir kına tepsisi edinmeniz görüntüyü güzelleştirecektir. Kına gecenizde ne giyeceğinize karar verirken ünlü gelinlerin seçimlerinden esinlenebilirsiniz.

ünlüler kına
Rengarenk Mumlar: Gecenin en renkli dakikaları kınadan hemen önce gelin adayının etrafında ellerinde rengarenk mumlarla dans edildiği anlar. Dağıttığınız mumlar davetlileriniz tarafından hatıra olarak da saklanabilir.

Yiyecek-İçecek: Ordövr tabakları, çeşitli içecekler ve tatlı ikramı kına gecelerinin olmazsa olmazı, bunun yanında davetlilerinize dağıtacağınız çerez keseleri için değişik çerezler almayı unutmamalısınız.

 

1tefler

Mendil ve Tefler: 

Gecenize renk ve biraz daha ses getirmek, deyim yerindeyse ortalığı yıkmak istiyorsanız davetlilerinize gecenize özel hazırlanmış tefler ve renkli mendiller dağıtmanızı şiddetle öneriyoruz.  

http://designcholic.com/?wpsc-product=tefler

 

 

Müzik:

Candan Erçetin-Yüksek Yüksek Tepelere,Vay Halime,
Suzan Kardeş-Rumeli Türküleri,
Sezen Aksu-Rakkas,Onu alma Beni Al,
Eyvah Eyvah film müzikleri ve
Mezdeke şarkıları müzik listelerinin vazgeçilmezleri arasında.

Dövmeci: Sizi ve kına gecenize katılan herkesi dantel gibi motiflerle süsleyebilecek bir kına ustası gecenizi unutulmaz kılacaktır

k1

k

kına1 kına2

kına8

kına11 kına12

Bu yazıyı beğendiyseniz, aşağıdakilere de göz atabilirsiniz

Mobil Görünüm

Get Adobe Flash player